O štěstí

O štěstí

Může být člověk trvale šťastný ?

 

Ze světského hlediska může být člověk naprosto a stále šťastný jen pokud je šílenec, tedy jen osoba, která má trvale poškozen mozek a nic mimo něj se ho nedotýká. Mudr. Plzák neustále přednášel a jeho časté tvrzení bylo:

„Dokonale šťastný může být 24 hodin denně, 7 dní v týdnů po celý rok jen blázen, mimino nebo mrtvola“ . Je to jen iluze.

Když připustíme životní verzi např.

 Zdravá, krásná , vzdělaná, bohatá a milující blondýnka, která má to štěstí a vzala si zdravého, krásného, úspěšného, bohatého, věrného a milujícího muže. Na jejich společné přání mají 2 krásné, inteligentní, zdravé a klidné děti a žijí spolu v úctě a lásce v domě svých snů. Oba mají zdravé , bohaté a milující rodiče a podobné přátele. Žijí si všichni jako v ráji. Za celý život dejme tomu blondýně je 38 let….nezažili žádnou tragédii, vážnou nemoc, žádné trápení – kde bydlet, za co, apod. Doposud nikdo nezemřel, doposud žádná překážka….Dobře…naprosto ideálně šťastný život. Ale…je tady ALE…

Zajímá se taky někdy ta blondýna co okolní svět? Vnímá co se děje jiným lidem, malým dětem, týraným zvířatům? Připustila si někdy….co za tragédie se děje po světě? Války, vraždění, hladomor? Pokud nadále blondýna tvrdí, že je naprosto šťastná…pak říkám je šílená….nebo na opiátech.

Z duchovního hlediska…Myslíte, že v takto dokonalém životě pochopí blondýna , že ji něco přesahuje….převyšuje? Myslíte si, že v takovém případě uvažuje o duši, vědomí, životních úkolech, Bohu? A myslíte si, že pokud bude žít nadále…až do své smrti…že najde to základní? Tedy že si uvědomí, že je jen částečka….jen esence …myslíte si, že se někam posune? Myslíte, že pochopí, proč se inkarnovala?

Pokud někdo takový existuje…pak má toto jako odpočinkový život po nějakém opravdu devastujícím minulém životě….a další takový by už prostě nedal.

U lidí, kteří touží být více šťastní a uvědomují si, co jim k tomu pocitu chybí a umí to přesně definovat….mám následující rady:

1.  Pokud je to osoba již zemřelá, nezbývá nic jiného než se s tím faktem zcela smířit, ať jím byl kdokoli…

„Je jenom jedna cesta za štěstím a to přestat se trápit nad tím, co je mimo naši moc.“
 

2.  Pokud je to osoba konkrétní a živá….pokusit se o smíření, pokud expartner…jednat jako u bodu 1

3.  Pokud chybí nekonkrétní osoba – partner….pokusit se zjistit, co je skutečnou příčinou světskou i duchovní, že nejsme milovaní a učinit nápravu

4.  Pokud touží žena po dítěti – totéž pokusit se zjistit, co je skutečnou příčinou světskou i duchovní, a konat dle toho

5.  U lidí , kteří nejsou šťastní z důvodu nemoci své nebo blízké osoby….opět hledat světskou a duchovní příčinu a napravit důsledky v těle, duši a okolnostech vzniku

6.  U lidí s nedostatkem peněz doporučuji se vzdělávat, podnikat a rozumně nakládat s financemi…učit se a dovolit si být bohatý

Toto vše může člověk udělat pro to, aby byl více šťastný. Není důležité být šťastný , ale  být spokojený , svobodný, srovnaný s minulostí  a v souladu s Bohem.

Ať je to u vás jakkoli, kdybyste si přeci neuměli poradit se svým problémem a stále se cítili nespokojení nebo smutní….dovolte si to řešit. Určitě je někde příčina…kdo chce hledá způsob, jak ji odstranit. Kdo nechce, hledá důvody, jak to nejde a vlastně uvízl v pasti svého nevhodného přesvědčení.

Jsem tu pro vás ….třeba už přišel čas na setkání….heart Anie 
Zpět